Biyografi

Biyografi Uzman Diyetisyen Hülya YİĞİT

1992 Samsun doğumlu Hülya Yiğit ilköğretim ve lise eğitimini Samsun’da tamamladı. 2010 yılında Samsun Milli Piyango Anadolu Lisesi'nden ve 2014 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Okan Üniversitesi’nde tamamladı.

Eğitim hayatı boyunca Medipol Mega Hastanesi, Medicana Bahçelievler Hastanesi, İETT'de;  Obezite ve Zayıflama Polikliniği,  Ana-Çocuk Beslenmesi, Yoğun Bakım Ünitesi (Enteral – Parenteral Beslenme) alanlarında diyetisyenlik yaptı. Açı anaokulu  ve Terakki Okullarında kurum diyetisyenliği stajını tamamladı ve menüler planladı.

 Lisans Bitirme tezini 7-10 yaş arası çocuklar ile Akdeniz Diyeti üzerinde yaptı. Yüksek lisans bitirme tezini  ise polikliniğe başvuran bireylerde  son dönemlerde popüler olan  Bitkisel Ürünler Kullanımı Üzerine yaptı. Beslenme ve diyetetik eğitimi sürecinde ve sonrasında  birçok yurt içi ve yurt dışı  konferans, sempozyum, kongre vb. etkinliklere katıldı.  4 yılı aşkın bir süre Özel Beykoz Tıp Merkezi’nde çalıştı.

     Haziran 2019 itibariyle Medistate Hastanesi'ne bağlı olan North Clinics'te ve Medistate Kavacık Hastanesi'nde görev yapmaktadır.

Katıldığı Kongre ve Sempozyumlar