top of page

                                                  Kilo Alma- Kilo Verme- Kilo Koruma

     Sağlıklı beslenme hayatın her anında sürdürülmesi gereken bir durumdur. Yemek yemek sadece açlığın giderilmesi değil, fizyolojik, psikolojik ve sosyal bir olgudur. Hayatı gerektiği gibi yaşayarak istediğimiz besinleri sağlıklı bir şekilde tüketebilmek için sağlıklı beslenme ilkelerini çok iyi bilmek gerekir. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve yaşam tarzı haline getirmek ancak bir diyetisyen ile birebir görüşmeler sonucunda sağlanabilir.
Bireylerin metabolizması,  tıpkı parmak izleri gibi kendine özgüdür . Bu nedenle beslenme programı kişilerin yaş, fizyolojik durum ve sosyo ekonomik düzeyine göre düzenlenmelidir. Beslenme programı ‘kişiye özel’ olmalı ve bir uzman kontrolünde yapılmalıdır.

     Diyetiniz yaş, antropometrik ölçümleriniz(boy, kilo, bel- kalça çevresi vb.),  doktor kontrolünde kulandığınız ilaçlar ve kan tahlili sonuçlarınız, geçirilen cerrahi operasyonlar, varsa besin allerjiniz, sosyo-ekonomik durumunuz, çalışma saatleriniz göz önünde bulundurularak 'size özel' olarak düzenlenir.tek

 

     Ofis ortamında veya online kanallar aracılığıyla diyetisyen desteği alabilirsiniz.

bottom of page